Deze onderwerpen komen aan bod in het overzichtsverslag bij ESENER 2019, dat gegevens bevat die afkomstig zijn van 45.000 respondenten uit bedrijven van verschillende grootten en diverse sectoren in 33 Europese landen.
Meer informatie over de enquête is beschikbaar op de website van Het Europees Agentschap voor veiligheid en gezondheid op het werk (EU-OSHA): ESENER.
Er wordt steeds meer gebruikgemaakt van robots, laptops, smartphones en op het lichaam gedragen apparatuur. Toch besteedt minder dan één van de vier werkgevers (24 %) tijd en aandacht aan de gevolgen die deze technologieën kunnen hebben voor de veiligheid en gezondheid van werknemers.
Ook de gewijzigde psychosociale risico’s en werkpraktijken als gevolg van COVID-19 zorgen voor uitdagingen, zoals blijkt uit follow-uponderzoek. Mogelijke oplossingen zijn een grotere mate van werknemersparticipatie bij het vaststellen en voorkomen van risico’s en wetgeving die de naleving van VGW-voorschriften stimuleert.
Meer info
op de website van EU-OSHA (in het Engels):
- het overzichtsverslag: Derde Europese bedrijvenenquête naar nieuwe en opkomende risico’s (Esener 2019): overzichtsverslag inzake strategieën voor veiligheid en gezondheid op het werk in Europa;
- samenvatting: Derde Europese bedrijvenenquête naar nieuwe en opkomende risico’s (Esener 2019): overzichtsverslag inzake strategieën voor veiligheid en gezondheid op het werk in Europa.
(Bron: EU-OSHA News – juli 2022: Uit de Esener-enquête komen digitale technologieën en COVID-19 naar voren als nieuwe uitdagingen voor het omgaan met veiligheid en gezondheid)