De campagne benadrukt het belang van collectieve arbeidsovereenkomsten, de voordelen van witwerk en de essentiële rol van werkgevers.
Meer informatie op de website van de campagne Fair Horeca in EU en in volgend nieuwsbericht op de website van SIOD: Lancering van de HORECA-campagne.
Paritair comité 302
Het paritair comité 302 (PC 302) is het PC voor het hotelbedrijf. Op de website van de FOD Werkgelegenheid kan men via de CAO-zoekfunctie (ingave “302” in het veld “Paritair comité”) een overzicht bekomen van alle CAO’s voor dit PC.
Relevante informatiebronnen voor de horecasector
Op BeSWIC zijn al verschillende artikels verschenen rond de horecasector:
- Risicobeoordelingstool OiRA voor de horecasector
- 5 arbeidsongevallen per dag in horeca
- De ESENER-enquête en VGW in de horecasector
- Verstikkings- en vergiftigingsrisico’s in de horeca en voedingssector: ook in deze sectoren zijn er gevaren van besloten ruimten
- Ventilatie- en luchtzuiveringssystemen: risicoanalyse en praktische gids in navolging van uitvoeringsbesluiten van de ventilatiewet
In de horeca zijn een aanzienlijk aantal anderstaligen aan het werk. Horeca Vlaanderen heeft voor deze doelgroep volgende initiatieven ontwikkeld:
In 2023 werden promotievideo’s gemaakt van de FACT-app voor de horeca, met woordspelingen door de bekende patissier Dominique Persoone. De voorbeelden met woordspelingen zijn beschikbaar op het YouTube-kanaal van Wereldhuis West-Vlaanderen: